Як дорослі можуть захистити дітей від залучення до протиправної діяльності через інтернет
Діти – найбільш вразлива і довірлива ланка суспільства. Саме вони стають заручниками протиправних дій злочинців як офлайн, так і онлайн. Як цьому протистояти? Як вберегти дітей від злочинних маніпуляцій?
Команда Stop_sexтинг дібрала поради, які допоможуть захистити дітей від злочинних дій.
- Перегляд відкритих сторінок у соціальних мережах з метою збору інформації про дитину.
Часто саме через відкритий профіль у популярних соцмережах злочинці «збирають» необхідну інформацію про уподобання та інтереси дитини (музику, мультики, фільми, улюблені країни, тварини, солодощі тощо). Адже таким чином легше увійти у довіру. Наприклад, можуть використовувати фрази з пісні чи фільму, про які дитина робила пости.
- Залучення дитини до закритої групи в телеграмі чи вайбері.
Усе частіше батьки звертаються по допомогу у ситуації, коли контакт дитини додають до закритої групи в телеграмі чи вайбері без попереднього погодження з нею. Зловмисники також можуть пропонувати дітям за певну винагороду додати друзів до групи.
- Створення фейкових профілів.
Доволі часто злочинці створюють фейкові профілі в соціальних мережах для побудови довірливих стосунків з дитиною. Такий профіль виглядає як справжній: має реальні фото, актуальні дописи. Злочинці можуть від імені однолітка надсилати повідомлення дитині.
- Рандомне повідомлення в певному чаті з метою побачити, хто на нього відповість.
Нині злочинці використовують нову схему контакту – дивляться профілі тих, хто вже є в певному чаті (зазвичай у відкритій спільноті, наприклад, групі волонтерської допомоги міста), рандомно надсилають повідомлення на кшталт “Привіт!” і чекають, доки хтось їм відповість. Далі спілкуються з тими користувачами, хто відповів.
Сьогодні надзвичайно важливо бути пильними до поведінки дітей, захищати їх від загроз як офлайн, так і онлайн! Бережіть себе.
#stop_sexтинг
#тиждень_проти_онлайн_злочинів