Кінець навчального року без стресу: про що вчителю подбати заздалегідь?
Українські школярі навчатимуться до 30 червня. Хоча це зовсім не означає, що весь перший літній місяць учні сидітимуть у класах на уроках: досі не було рішень про скорочення канікул влітку. Та й у МОН прокоментували, що це не примус, а додаткова можливість для шкіл організувати навчання для надолуження освітніх втрат у гнучкому форматі. Щодо дат останніх дзвоників і початку літніх канікул — кожна школа затверджує їх самостійно, залежно від безпекової ситуації в регіоні. Освіторія.Медіа ділиться практичними інструментами для вчителів, які знадобляться наприкінці навчального року.
Як заповнити класний журнал швидко і без нервів: 10 підказок
Зізнайтеся чесно: ви теж не любите годинами заповнювати класний журнал. От і вчительку Наталію Флінту зовсім не надихає паперова робота. Тому експертка НУШ підготувала просту інструкцію для педагогів молодшої школи, як заповнити журнал швидко, без нервів та якісно.
Читати далі
Допомагаємо підсумувати навчальний рік молодшим школярам
Навчальний рік — це період у житті дитини, який цікаво осмислювати разом. Під час такого аналізу ми навчаємо школярів вдячності, терплячості до себе та інших, відчуття приналежності до класу. Крім того, завдяки такій традиції молодші школярі починають краще усвідомлювати важливість та місткість часових проміжків. Про те, як батькам спільно з дитиною підсумувати ще один рік школи, розповідає психологиня Марта Приріз.
Читати далі
Свідоцтво досягнень: найважливіше про складний документ
Свідоцтво досягнень — це не табель з минулого, де єдиним завданням вчителя було правильно проставити бали. Сучасний документ містить значно більше інформації про компетенції дитини, її розвиток та просування в навчальному процесі. Він комплексно показує прогрес учня, проте й зусиль від учителя вимагає в рази більше. Усе найважливіше про складний документ і як ви можете допомогти батькам правильно його прочитати ми зібрали у статті.
Читати далі
Як зменшити стрес учнів наприкінці навчального року?
Підсумкові контрольні, семестрові бали, доздавання робіт — усе це викликає стрес у школярів. А якщо помножити це на дистанційне навчання, виходить ще більше тривоги. Ми поговорили із психологами про те, як допомогти учням знизити стрес наприкінці навчального року.
Читати далі
Учні випрошують оцінки: як учителю витримати тиск?
Маніпуляції і тиск із боку учнів — один з найбільших викликів для вчителя. Оцінки та цифри в колонках журналу досі залишаються найпотужнішим мотиватором для дітей. Тож нерідко вони полюбляють «вибивати» оцінки з учителів або випрошувати їх. Як педагогу витримати тиск учнів? Як коментувати навчальні результати і не переходити межу професійної етики?
Джерело: Освіторія