Правила поведінки в разі, якщо дитина загубилась
Ми живемо в часи, коли кожного дня наша безпека та безпека наших дітей ставиться під питання. Тому команда #stop_sexтинг постійно розповідає вам актуальні правила онлайн- та офлайн-безпеки і сьогодні - не виключення.
Дуже важлива річ, яку треба знати як дорослим, так і дітям - це правила поведінки в разі, якщо дитина загубилась.
На жаль, це ще один ризик для дітей в час війни. Адже родини можуть переїжджати з міста у місто і кожного разу це стрес для дитини та вимога до нової адаптації. Не тільки діти, а і дорослі можуть загубитись на новій місцевості. Саме тому молодшим школярам важливо розуміти кроки захисту себе в такій ситуації.
Для дорослих:
Важливо! У випадку переїзду в інше місто чи за кордон занотуйте на листочку основну інформацію про дитину: ім’я та прізвище дитини, ім’я та прізвище батьків, номер телефону батьків та рідних. Покладіть цей листочок в кишеню в одязі дитини чи в її рюкзак та розкажіть дитині де він лежить.
Що робити дитині, якщо вона раптом загубилася (проговоріть це разом з дитиною):
- зупинитись там, де є;
- не йти самостійно додому;
- подивитись навколо себе - можливо, батьки є десь поруч;
- погукати маму/тата/людину, з якою ви були, на ім‘я - вони вже шукають дитину, тож можуть її почути;
- звернутись за допомогою до дорослих - людини у формі: поліцейських, військових (за умови, якщо це не окупована територія), медиків, працівників аптек, охоронців у ТЦ та магазинах, до людини з дитиною (мама, тато, бабуся, дідусь).
Важливо звернути увагу дітей, що в цей момент може бути страшно, але дорослі, які були з дитиною, точно будуть її шукати і обов‘язково знайдуть!
#stop_sexтинг #за_підтримики_DTInstitute