A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №1 Голосіївського району м. Києва

Арт-терапевтична вправа "Колір мого настрою"

Дата: 17.06.2024 10:13
Кількість переглядів: 227

Фото без опису


🎨🌈«Колір мого настрою».

Мета: Вправа дозволяє отримати діагностичну інформацію. Її можна застосовувати для створення підгруп з учасників, подібних по емоційному стану на даний момент.

Інструкція:

Приміщення для занять умовно ділиться на 8 «люшеровского» колірних зон.

Люшер розділив кольор на 4 додаткових і 4 основних. Додаткові – це коричневий (символізує стрес), сірий, або нульовий (символ засмучення), фіолетовий (символізує тривогу) і чорний (символ переживань). Основні кольори – це синій, що символізує спокій і задоволення, оранжево-червоний – символ агресивності, сили волі, збудження, синьо-зелений, що символізує впертість, упевненість і наполегливість, і світло-жовтий – символ активності і веселощів.

У центрі кожної зони розташовується кольоровий куб або стілець, задрапірований шматком однотонної тканини відповідного кольору. Кожному учаснику пропонують погуляти по стилізованому лабіринту і зупинитися в зоні, колір якої відповідає його настрою.

У результаті учасники утворюють підгрупи, різні за чисельністю. Далі можна почати роботу над індивідуальними знаками (образами, символами) настрої, на основі яких потім створюється емблема групи.

Після обміну враженнями в загальній групі вправа повторюється. Цілком імовірно, що деякі учасники змінять «колір свого настрою». Важливо з'ясувати причини сталися змін, а також запропонувати цим учасникам створити ще один знак (символ), що відображає їх нове емоційний стан. Вибір колірного ряду залежить як від набору стійких (базових) особистісних характеристик, так і від актуального стану, обумовленого конкретною ситуацією (Собчик, 2003р).

*🔔Для збору додаткової інформації бажано заздалегідь заготовити шаблони кола, квадрата, трикутника з паперу восьми кольорів. У цьому випадку учасник вибирає і колір настрою, і відповідну фігуру. Такий знак прикріплюється до одягу і служить для психолога своєрідним індикатором. Зміни в емоційному стані фіксуються за допомогою додавання нових знаків - іншого кольору чи форми - до вже наявних.

Автор:

І. Г. Малкіна-Пих. Гендерна терапія. Довідник практичного психолога, 2003

З МПАПМ

Джерело: Дитячий психолог


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора