A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №1 Голосіївського району м. Києва

Як працюватиме пропускний режим у школах і чи не заважатиме евакуації дітей у разі небезпеки: роз’яснення МОН

Дата: 29.11.2024 11:20
Кількість переглядів: 146

Фото без опису


Згідно з постановою № 1245 Уряду України (про експериментальний проєкт для посилення безпеки в закладах освіти) й проєктом закону № 11543 про заходи безпеки в школах, у всіх ЗЗСО країни мають встановити металодетектори / рамки безпеки й запровадити пропускний режим.

Докладніше про те, як відбуватиметься реалізація відповідної ініціативи, МОН розповіло у новому роз’ясненні.

Раніше Президент України Володимир Зеленський наголосив, що в кожній школі та ОТГ мають з’явитися поліціянти, аби люди “бачили й знали, хто гарантує їм та їхнім дітям безпеку”, а на входах у школи – рамки безпеки (металошукачі), адже це “буквально одна з основ культури безпеки”.

Ми також розповідали, чому освітяни та батьки хвилюються через появу в школах офіцерів безпеки, металодетекторів та парканів. Докладніше про це читайте в матеріалі за посиланням.

Як пояснили в МОН, металодетектори – і ручні, і аркові – допомагають знизити ймовірність того, що на територію школи можуть потрапити небезпечні предмети.

“У разі встановлення аркових металодетекторів потрібно враховувати правила пожежної безпеки, а також не загороджувати евакуаційні шляхи (стаціонарний арочний металодетектор зазвичай встановлюють на відстані від входу-виходу)”, – додали в МОН.

У міністерстві також наголосили: кількість металодетекторів повинна бути достатньою, щоб всі учні й учениці могли пройти через рамки не більше ніж за пів години. Це дасть змогу зберегти порядок і уникнути зайвих затримок.

За організацію пропускного режиму у школах відповідатимуть офіцери Служби освітньої безпеки, які також забезпечуватимуть евакуацію дітей у разі небезпеки.

Джерело: НУШ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора