Битва за виконання домашніх завдань
Якщо ви не знаєте, як примусити свою дитину виконувати домашнє завдання, ми пропонуємо вам ознайомитися з наступними порадами, які допоможуть вам вирішити це важливе й нелегке питання.
Найскладніший період виховання настає тоді, коли діти йдуть у школу. Малюки залежать від батьків і потребують їхньої турботи, починаючи з моменту ранкового пробудження й закінчуючи укладанням спати. Крім того, самі батьки відчувають відповідальність за виховання своїх дітей. Однак згодом усе частіше ця відповідальність перетворюється на тривале «годування з ложечки». Зрештою, батьки самі виконують усе те, що діти повинні зробити самостійно. У такому випадку діти, як правило, стають ледачими та припиняють виконувати будь-яку роботу, навіть свої домашні завдання.
Оскільки діти відмовляються робити домашні завдання, батьки можуть запропонувати їм зробити роботу за них, і незабаром це стає поганою звичкою. Тому батькам надзвичайно необхідно вміти сказати дітям «ні», навчити їх робити свою роботу та стежити за тим, щоб такі важливі справи, як домашні завдання, виконувались ними самостійно. Батьки повинні розуміти, наскільки стратегічно важливо мотивувати і, якщо треба, примушувати дітей виконувати свою роботу. Домашні завдання дають дітям для того, щоб закріпити вдома те, чого її навчили у школі. Але якщо батьки виконують домашнє завдання замість своїх дітей, то як діти зможуть чогось навчитись?!
Діти винахідливі, вони обов'язково будуть намагатися знайти спосіб примусити батьків поступитись у битві за виконання домашніх завдань. Діти можуть плакати, пручатися або взагалі не слухатись. У цей момент батьки можуть піти на поступки, оскільки бояться втратити довірливі стосунки з ними. Але, замість того щоб відчувати себе безпорадним перед власною дитиною, використовуйте свій батьківський авторитет і озвучте деякі основні правила. Діти можуть постаратись уникнути виконання домашніх завдань під приводом «хвороби» або просто «забуваючи» про них, кажучи, що не пам'ятають, що було задано. Крім того, вони можуть сказати, що такого їх у школі не вчили. Але ви як батьки повинні знати, як стратегічно справлятися з такими відмовками, і припиняти спроби «бунту» ваших дітей.
Мотивуючи дітей виконувати домашні завдання, ви допоможете їм краще засвоїти навчальну програму й досягти успіху в навчанні. Хіба це не те, чого прагнуть усі батьки? Так що зберіться із силами, приготуйте «щит» для оборони й не дозволяйте своїм дітям перемогти вас у битві за виконання домашніх завдань.
Якщо ви не знаєте, як примусити свою дитину виконувати домашнє завдання, пропонуємо вам ознайомитися з наступними порадами, які допоможуть вам у цьому.
1. Уникайте спроб контролювати свою дитину
Діти ненавидять, коли їх контролюють. Як тільки вони відчувають, що ви намагаєтесь їх контролювати, то перетворюються на непокірних і впертих «бунтівників», які не здадуться ні за що. Тому, щоби примусити дітей слухатись вас і робити свою домашню роботу самостійно, ви повинні переконатися, що не намагаєтеся при цьому контролювати кожний їхній крок. Але навіть якщо ви це робите, спробуйте робити це непомітно – так, щоб дитина не відчула й не усвідомила цього.
2. Скористайтесь вашим особистим досвідом
Можливо, ще у шкільному віці ви також не бажали виконувати домашню роботу. Поділіться з дитиною своїм досвідом, розкажіть, як ви подолали подібні труднощі. Ніяких екстремальних прикладів не треба, але щось просте, схоже на ситуацію вашої дитини спрацює неодмінно.
3. Не допускайте, щоб усе закінчувалось «боєм»
Коли ви намагаєтесь переконати свою дитину самостійно виконати домашню роботу, переконайтеся, що ви не погрожуєте й не кричите на неї. Адже це може поставити на карту ваші добрі стосунки з нею. «Бої» на підвищених тонах можуть тільки погіршити ситуацію та бажання дитини співпрацювати. Замість цього спробуйте переконати її у ввічливій формі та з розумінням у голосі.
4. Відволікайтеся від відповідальності
Іноді просто дайте собі відпочити від обов'язку постійно піклуватися про свою дитину. Подивіться, як діти реагують на відсутність вашої уваги. Як правило, у дитини може прокинутись почуття провини, і часто, в результаті, вона зробить те, чого від неї хочуть батьки. Якщо ви не будете постійно бігати за своєю дитиною, примушуючи її виконати домашнє завдання, у результаті вона припуститься помилок, за які їй перепаде у школі. Це допоможе їй зрозуміти, наскільки ви були праві й наскільки помилялась вона. Так що це той ризик, на який ви можете піти, щоб допомогти своїм дітям зробити правильні висновки й навчитись на своїх помилках.
5. Установіть основні правила
Якщо ви відпускаєте ситуацію й це не допомагає, тоді ви повинні встановити деякі чіткі правила. Наприклад, виділіть певний час дня після того, як діти повернуться зі школи, який буде присвячений винятково виконанню домашніх завдань. Це примусить їх дотримуватися графіка та привчить виконувати свою домашню роботу. Також ви можете встановити заздалегідь озвучене покарання за порушення дотримання правил.
6. Спілкуйтеся з вашими дітьми
Бувають випадки, коли в дітей виникають якісь особисті проблеми або вони дійсно не можуть робити домашнє завдання через труднощі із засвоєнням матеріалу. У таких ситуаціях надзвичайно важливо розмовляти з дитиною, щоб дізнатися про точну причину. Цілком можливо, що вона зіштовхується з деякими проблемами у школі чи піддається знущанню інших дітей, що призводить до втрати інтересу до всього, що вона робить. Тому ви повинні довірливо поспілкуватися з дитиною та встановити справжню причину, через яку вона не виконує свою домашню роботу вчасно.
7. Спрямовуйте дітей
Ознайомте дітей з перевагами й недоліками невиконання домашніх завдань. Розкажіть їм, як виконання домашніх завдань допоможе їм досягти успіху у школі. Зміцнюйте в них віру у власні сили.
При битві за виконання домашніх завдань переконайтеся, що ви знайшли правильний підхід і вийшли переможцем, не поступаючись дитячій затятості й гарантуючи, що вони виростуть освіченими людьми.
Джерело: Розвиток дитини