A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №1 Голосіївського району м. Києва

Практична підготовка студентів

Дата: 16.02.2023 11:57
Кількість переглядів: 121

В основу підготовки майбутніх фахівців покладено практичну направленість навчального процесу. Це одна з визначальних складових набуття студентами навичок практичної діяльності. Ми завжди раді долучатись до такої підготовки та створювати умови професійної діяльності для майбутніх фахівців.
Дякуємо студентам національного університету біоресурсів і природокористування Україні за теплі відгуки щодо проходження практики в Інклюзивно-ресурсному центрі №1 Голосіївського району м. Києва.

Практична підготовка – важлива складова професійного становлення психологів. Серед професій, що набули особливої значущості в період воєнного стану в Україні, одне з чільних місць посідає спеціальність психолога. Важливість цього фаху зумовлює особливі вимоги до якості підготовки майбутніх психологів. Отож колектив кафедри психології гуманітарно-педагогічного факультету, зокрема й гарант освітньої програми «Психологія» (ОС бакалавр) – кандидат психологічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри Ірина Мартинюк, – невпинно дбає про високий рівень теоретичної підготовки студентів, розвиток їхніх професійно важливих особистісних якостей, а також про практичну підготовку майбутніх психологів.
Відповідно до навчального плану, студенти третього курсу (освітній ступінь бакалавр) проходять навчальну (реабілітаційну) практику. Вона є одним із важливих видів практичної підготовки здобувачів. Психологічна реабілітація – система заходів, спрямованих на відновлення, корекцію психічного й особистісного здоров’я, створення сприятливих умов для розвитку та утвердження людини. Саме тому студенти мають опанувати практичні навички надання психологічної допомоги особам, які пережили психотравмівні ситуації, мають порушення розвитку, залишилися без батьківської опіки, дітям з дисфункціональних сімей тощо.
НПП кафедри психології мають досвід співпраці з кращими закладами столиці, що здійснюють психологічну реабілітацію певних категорій громадян, тому базами практики було обрано Київський міський Центр соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Голосіївського району м. Києва, Київська міська наркологічна лікарня «Соціотерапія», Київський міський комунальний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Трамплін». Керівниками практики від НУБіП України було призначено доктора психологічних наук, професора Олексія Полуніна, кандидата психологічних наук, доцента Олену Шевцову, асистента кафедри Вадима Скварка.
Закінчився перший тиждень практики, здобувачі освітньої програми «Психологія» поділилися своїми враженнями.
Студенти третього курсу, які проходять навчальну (реабілітаційну) практику на базі Інклюзивно-ресурсного центру № 1 Голосіївського району:
– Перші два дні ми були присутні на тренінгу, який проводила Тетяна Кострицька – фахівець із сенсорної інтеграції. Мали змогу спостерігати за її роботою з дітьми з ООП, навчитися, як проводиться діагностика. Також дізнались про особливості встановлення контакту й взаємодії з дітьми з ООП; принципи побудови індивідуального корекційно-реабілітаційного маршруту; методики, що доповнюють методичний інструментарій фахівця з сенсорної інтеграції; специфіку організації смуги перешкод відповідно до терапевтичних цілей. А також самі мали змогу дослідити особливості сприйняття власного тіла.

 

У подальші дні ми були присутні при комплексній оцінці дітей різного віку, яка проводилась такими спеціалістами: логопедом, дефектологом, психологом та реабілітологом. Змогли дізнатись що саме є предметом дослідження психолога, а також на які особливості розвитку дитини він звертає увагу.
Звісно, нам була надана можливість бути присутніми при корекційній роботі з дітьми з ООП різного віку – від 2,5 до 18-ти років з різними запитами (наприклад, розвиток уваги, дрібної/загальної моторики тощо). З допомогою психолога-супервізора провели декілька вправ з клієнтами ІРЦ.

  

Отримали неймовірний досвід та емоції. Щиро вдячні, що мали змогу познайомитися з висококваліфікованими фахівцями, вивчити напрями роботи ІРЦ, виробити та удосконалити професійно важливі вміння психодіагностики та психокорекції. Дякуємо директорці ІРЦ Голосіївського району Ірині Білецькій та колективу, який вона очолює, за відкритість, самовіддачу, бажання поділитися своєю майстерністю з нами – студентами гуманітарно-педагогічного факультету.​​​​​​​

Джерело: https://nubip.edu.ua/node/121320


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора