Для дітей з'явилися ілюстровані картки для виконання дихальних вправ
Для дітей розробили ілюстровані “дихальні картки”, які допоможуть дитині заспокоїтися, узяти під контроль тривогу та прояви стресу.
Картки створені сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз разом із ГО “Смарт освіта” за підтримки ЮНІСЕФ. Завантажити їх можна за цим посиланням.
Набір складається з 14 карток. На кожній намальовані різноманітні об?єкти, рухаючись контурами яких потрібно робити вдихи й видихи. Стрілки задають напрямок руху, а також мають підписи, що потрібно робити – вдих чи видих. Так пальцем дитина може обвести весь зображений предмет і заспокоїтися завдяки одночасному виконанню дихальних вправ із довгими або коротшими вдихами й видихами.
Приклад картки:
Картки можна використовувати для дітей від 3-х років і до будь якого віку. Вони можуть стати в пригоді батькам, вихователям, учителям, психологам, корекційним педагогам.
“Практикуючи ці вправи з дітьми, дорослим важливо пам’ятати: до семирічного віку всі процеси – “тілесні”. Тобто діти думають, рухаючись. Концентрація уваги, уміння зосередитися на уявному об’єкті поки лиш напрацьовуються. А ще вони не автоматизували лічбу, тож практики, в яких дитина має рахувати секунди тривання вдиху й видиху, можуть бути менш продуктивними, ніж хотілося б, відтак таких вправ тут немає”, – написано у вступі до карток.
Окрім того, виконання вправ допоможе дітям і дорослим, які мають проблеми з концентрацією уваги та зосередженням.
“Коли дитина одночасно робить дихальну практику, торкається паперу чи столу, коли пальчик відчуває стійку поверхню, око стежить за рухом, рух пов’язаний із кордонами малюнка, це одночасно задіює низку процесів, які допомагають стабілізуватися”, – наголошують у вступі.
Нагадаємо, раніше сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз, ГО “Смарт освіта” за підтримки ЮНІСЕФ розробили картки сили зі зображеннями тварин, що допоможуть дитині відчути свою силу та відчувати менше стресу.
Окрім того, ця ж команда створила книжку-практикум для дітей і підлітків із 22-ма практиками для відновлення психологічної стійкості.
Джерело: